Meie tuhkrud

Emased:                                                            
Lumina
Shira
Rita
Wifi
Lilly
Äpu
Mellu

Even – kaasomandis, elab mujal

Isased:
Riho
Limpa
Susi
Dino

Tyge – kaasomandis, elab mujal

20150305_D80_4060

Meie tuhkrud elavad eraldi toas, mis on spetsiaalselt neile kohandatud. Ruumi suurus on 10m2. Innaperioodivälisel ajal saavad enamus meie tuhkrutest omavahel läbi, ning suure osa ajast elavad vabalt toas ringi liikudes.  Vajadusel viibivad nad puuris. Puurideks on Ferret Nation tuhkrupuurid, mida annab vastavalt vajadusele suurendada, lisades sektsioone.

Lisaks toale on neil ka õues liikumise võimalus. Õues viibimiseks on neil õueaedik, pindalaga 10m2.

Kõik meie tuhkrud oskavad käia liivakastis nii toas lahtiselt joostes kui ka puuris olles. Liivakasti täitena kasutasime aastaid puidugraanuleid ehk pelleteid. Graanulitega liivakasti on lihtne koristada ning peale puidulõhna ei ole tal mingit muud spetsiifilist lõhna, ei määri ning ei tolma. Viimasel ajal oleme kasutanud puidubaasil tehtud paakuvaid kassiliiva graanuleid Cat’s Best Nature Gold.

Võimalikult loomuliku elu- ja innatsükli tagamiseks elavad nad naturaalsetes valgustingimustes. Mida see tähendab? See tähendab seda, et lisavalgust kasutame nende toas ainult pimedaajal ise seal toas viibides. Muul ajal lisavalgustus puudub. Tuhkrutoas on 18-20 kraadi sooja. Tuhkrutele see meeldib.

Meie tuhkrud söövad kassidele mõeldud kuivtoitu Orijen ning tuhkrute kuivtoitu rEvolution. Mõlemas toidus on lihasisaldus üle 80% ning tegemist on teraviljavabade toitudega. Lisaks söövad erinevaid saadusi kanast ja  kalkunist, veisesiselelundeid, lammast, kala, parti jne. Menüüsse kuuluvad külmutatud tibud ja rotid/hiired, aegajalt saavad kalaõli ja erinevaid kuivatatud lihast maiustusi.

  20151210_D80_6607     20151210_D80_6606